Ranking TOP 3 obrazów w stylu boho

Styl boho, którego nazwa nawiązuje do cygańskiej bohemy artystycznej, narodził się na przełomie lat 60. i 70. w ramach kultury hippisowskiej i bardzo szybko zyskał wielu miłośników. Początkowo boho nawiązywał do tak zwanych “kolorowych ptaków”, czyli ludzi buntujących się przeciwko reżimowi władzy politycznej, konsumpcjonizmowi, opresji seksualnej i obyczajowej. Boho najpierw był stylem w modzie, za którym stały idee wolnościowe i proekologiczne, a jego wielbiciele nierzadko byli artystami, którzy nawoływali do powrotu do natury i wyzwolenia. Korzenie boho odznaczały się dużą swobodą stylistyczną - zarówno w modzie, jak i w trendach wnętrzarskich - a sam styl charakteryzował się wykorzystaniem szerokiej palety barw, etnicznych wzorów, ręcznie plecionych ubrań i tekstyliów oraz sporą dozą sentymentalizmu choćby w postaci map, zdjeć i pamiątek z podróży. Na przestrzeni lat styl boho w mieszkaniach ewoluował, łącząc się powoli ze stylem skandynawskim i tworząc w ten sposób uwielbianą i dobrze znaną dziś odmianę - new bohemian. Boho oznacza dziś jasne, przestronne wnętrza, naturalne materiały, paletę barw ziemi i dużą ilość roślinności w pomieszczeniach. Aby stworzyć pomieszczenie w stylu boho, warto wykorzystać wyjątkowe boho obrazy. Dla ułatwienia stworzyliśmy ranking naszych ulubionych - zainspiruj się!
Obrazy boho

Opinie naszych klientów

Jako projektantka wnętrz, muszę na bieżąco śledzić wszelkie nowe trendy wnętrzarskie, ale moim ulubionym wciąż pozostaje boho. Lubię też wykorzystywać dekoracje ścienne w swoich projektach, dlatego wciąż szukam ciekawych obrazów w stylu boho - opinie to jeszcze nie wszystko, patrzę też zawsze na jakość i to, czy pasuje do całej aranżacji.
Natalia
Jak ja uwielbiam obrazy w stylu boho! Rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny! Tych doniczkowych też mam w domu sporo, ale te na obrazach świetnie uzupełniają wystrój mieszkania i dodają mu elegancji. Do tego zawsze warto dodać jakiś kolorystyczny akcent, na przykład obraz w stylu boho z kwiatami albo kolorowym wzorem, wygląda pięknie!
Anka

Obrazy w stylu boho - ranking

3. Etniczny wzór boho

Etniczne nawiązania obecne szczególnie u korzeni stylu boho to wszystkie wzory, które kojarzą nam się z folklorem i ręcznie wyszywanymi materiałami. Niektóre z etnicznych deseni i ornamentów bardzo przypominają symetryczne, wielokolorowe mozaiki, które obserwujemy na przykład w kalejdoskopie. Obrazy boho nawiązujące do etnicznych wzorów sprawiają, że podkreślamy ludowe zakorzenienie stylu.
Kup ten obraz

2. Indiańskie motywy

Nie ulega wątpliwości, że kultura rdzennych mieszkańców Ameryki jednoznacznie kojarzy nam się z dążeniem do wolności oraz przypomina nam o życiu w zgodzie z naturą, której jesteśmy częścią. Styl boho zaczerpnął od indiańskich plemion wiele swoich charakterystycznych elementów, między innymi wizerunki Indian, okazałe pióropusze i delikatne pióra, łapacze snów oraz postulat, aby w aranżacji wnętrz wykorzystywać jedynie materiały przyjazne środowisku i plecione ręcznie tekstylia. Obrazy w stylu boho bardzo często nawiązują właśnie do wymienionych motywów.
Kup ten obraz

1. Roślinność

Wszelkie motywy roślinne od samego początku stanowiły esencję stylu boho - im więcej zieleni, tym bardziej boho - nie ma w tej kwestii ograniczeń. O ile początkowo żywe rośliny stanowiły jeden z wielu barwnych elementów aranżacji, o tyle w dzisiejszej minimalistycznej wersji new bohemian rośliny stanowią absolutną podstawę wystroju i nierzadko są jedynym kolorem w aranżacji, która opiera się na beżu i bieli. Poza żywą roślinnością warto postawić również na oszczędny w wyrazie obraz z dużymi, zielonymi liśćmi, na przykład monstery na białym tle - bezpośrednie nawiązanie do natury z pewnością będzie efektownie współgrać z pomieszczeniem w stylu boho.
Kup ten obraz